ΑΟ Λουτράκι

Την ήττα με με 1-0 γνώρισε η ομάδα μας στο εκτός έδρας φιλικό παιχνίδι κόντρα στην Α.Ε Κηφισιά.

Το παιχνίδι είχε πολύ καλό ρυθμό καθόλη τη διάρκεια του και παρά το γεγονός ότι οι δύο προπονητές χρησιμοποίησαν διαφορετικές ενδεκάδες και σχήματα στα δύο ημίχρονα.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά, πίεσαν ψηλά και εκμεταλλεύτηκαν με τον καλύτερο τρόπο το διάστημα που χρειάστηκαν οι οράνιε για να προσαρμοστούν στον αγωνιστικό χώρο.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση στο 5ο λεπτό. Μετά από εκτέλεση ενός πλάγιου άουτ,  οι αμυντικοί των οράνιε δεν κατάφεραν  να απομακρύνουν και ένας υπό δοκιμή αντίπαλος επιθετικός με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής  νίκησε τον Διαμαντή.

Στο 8ο λεπτό, μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο προωθημένος Μουσταφίδης έπιασε την κεφαλιά που βρήκε στο εξωτερικό  του αριστερού δοκαριού  του Διαμαντή για να καταλήξει άουτ.

Οι οράνιε ισορρόπησαν το παιχνίδι μετά το πρώτο δεκάλεπτο και στο 11ο λεπτό ο Γουμάγιας με το ένα χέρι έδιωξε σε κόρνερ το δυνατό σουτ του Παναγόπουλου. Οι οράνιε είχαν δύο ακόμη καλά σουτ από τον Βαλκάνο στο 16ο λεπτό (λίγο πάνω από τη συμβολή των δοκών) και στο 33ο λεπτό (μπλόκαρε ο Γουμάγιας).

Στο 37ο λεπτό, ο Παπαναστασίου έκανε ωραία το άνοιγμα από πλάγια με τον Βαλκάνο από δύσκολη γωνία να προσπαθεί να νικήσει τον Γουμάγια. Ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων απέκρουσε αρχικά και οι αμυντικοί του κατάφεραν να διώξουν μπροστά από τον Παπουτσή που καιροφυλακτούσε.

Στο 43ο λεπτό, ο Διαμαντής εξουδετέρωσε το δυνατό συρτό σουτ του Καλιαμπάκα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ενώ στην εκπνοή του ημιχρόνου νίκησε σε τετ α τετ το δυνατό πλασέ υπό δοκιμή επιθετικού των γηπεδούχων.

Οι οράνιε είχαν την ατυχία να χάσουν δύο ποδοσφαιριστές λόγω τραυματισμού στο δεύτερο μέρος. Ο Τσιώλης πέρασε στον αγώνα στο 46ο λεπτό, δέχτηκε μια γονατιά σε μια μονομαχία με αντίπαλο και στο 55ο λεπτό αποχώρησε. Το ίδιο συνέβη με τον Ζερβό που ξεκίνησε στο δεύτερο μέρος, αλλά λίγα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα δέχτηκε ένα χτύπημα στον αστράγαλο και αποχώρησε και αυτός.

Στο δεύτερο μέρος οι οράνιε έφτασαν κοντά στο γκολ στο 49ο λεπτό, όταν ο Ζερβός βρήκε τον Βαλκάνο στο ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά ο Καλδέλης με εντυπωσιακή απόκρουση παραχώρησε κόρνερ στο δυνατό σουτ του μεσοεπιθετικού των οράνιε.

Στο 51ο λεπτό, πάλι ο Ζερβός στον Βαλκάνο που σούταρε μέσα από τη μεγάλη περιοχή με αντίπαλο αμυντικό να διώχνει την τελευταία στιγμή μπροστά από τον Καλδέλη.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να παίξουν στην κόντρα , είχαν κάποια επικίνδυνα γυρίσματα μέσα στην περιοχή των οράνιε, τα οποία όμως δεν μετουσιώθηκαν σε ευκαιρίες.

Στο 60ο λεπτό, το σουτ του Μάγγου πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια, ενώ στο 63ο και στο 65ο λεπτό τα δυνατά συρτά σουτ των Ρέντζη και Παναγιωτόπουλου είχαν την ίδια τύχη.

Στο 77ο λεπτό, ο Σιώκος βρήκε τον Μπρέστο μέσα στην περιοχή, αλλά ο Καλδέλης έπεσε στη γωνία του και εξουδετέρωσε το πλασέ του Βούλγαρου επιθετικού των οράνιε.