ΑΟ Λουτράκι

Χωρίς νικητή έληξε το φιλικό παιχνίδι ανάμεσα στην ομάδας μας και στον Ατρόμητο Πειραιά με τις δυο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες (2-2) στη φιλική αναμέτρηση που έγινε στο δημοτικό γήπεδο Ρέντη.

Οι οράνιε συνεχίζουν από παιχνίδι σε παιχνίδι να παρουσιάζουν σημαντική βελτίωση, χωρίς όμως να λείπουν  κάποια αμυντικά λάθη, που προβληματίζουν τον κ. Μεσολόγγη.

Οι οράνιε βρέθηκαν μπροστά στο σκορ στο 9ο μόλις λεπτό. Η άμυνα των οράνιε ανέκοψε την αντεπίθεση των γηπεδούχων και ο Μάγγος έβγαλε τη γρήγορη πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας.  Ο Διαμαντόπουλος με το κεφάλι ξεπέρασε το εμπόδιο του Παπαδόπουλου που είχε βγει από την εστία του και με πλασέ από πλάγια θέση άνοιξε το σκορ.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 55ο λεπτό, όταν μετά από λάθος απομάκρυνση από τους αμυντικούς των οράνιε, η μπάλα «στρώθηκε» στον Μαρινάκη που με δυνατό διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε για τους γηπεδούχους.

Στο 64ο λεπτό, ο Διαμαντόπουλος με σουτ στην κίνηση από το σημείο του πέναλτι μετά από φάουλ του Σιώκου έδωσε ξανά το προβάδισμα στους οράνιε.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μαρινάκης στο 87ο λεπτό με κοντινή προβολή μετά από εκτέλεση κόρνερ της ομάδας του.

Α.Ο Λουτράκι: Διαμαντής, Χουστουλάκης, Παπαναστασίου, Μαυρέλης, Νικολάου, Μάγγος, Σιώκος, Παπουτσής, Διαμαντόπουλος, Κωβαίος, Αποστολάκης.

Αγωνίστηκαν επίσης: 60’ Παναγιωτόπουλος, 62’ Χρυσαφίδης, 62’ Χατζηστάμου, 69’ Σπέτσης, 73’ Τσώκος, 77’ Νώτης, 77’ Ζερβός.

Ατρόμητος Πειραιά: Παπαδόπουλος, Σιγάλας, Μαρινάκης, Φυσαράκης, Τούρλος, Σιδηρόπουλος, Μπαλτζάκης, Θανόπουλος, Δανάσης, Γεβργιάδης, Οκσίσογλου

Αγωνίστηκαν επίσης: Ορφανός, Σπήλιος, Φερεντίνος, Αθανασόπουλος, Καρνέζης, Γιακουμής, Σταμπούλογλου, Καραϊνδρος, Ράπτης και δύο υπό δοκιμή ποδοσφαιριστές.